| Fcsb_Sorin_1996 a întrebat:

Salut, sunt clasa a-9-a pe profil economic si vreau sa ma mut in vara la stiinte sociale. Am media 9, 23 si media ultimului admis acolo e 7, 23. Ce medie se ia in considerare? Media cu care am terminat in a-9-a sau media de la examen? Daca ambele, cum se calculeaza? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SupMates a răspuns:

In calcul se ia media generala din clasa a 9-a calculata cu diferentele care urmeaza sa le dai in cazul in care vrei sa te transferi, daca iei si diferentele sigur intri cu media ta (P.S:si eu sunt tot pe economie big grin)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi pe stiinte sociale inseamna sa iti restrangi inutil optiunile la alegerea facultatii si la posibilitatile de angajare.

| SupMates a răspuns:

Oricum te sfatuiesc sa ramai pe economie, dupa de pe economie poti da oricum la ce vrei tu la facultate big grin

| Gaby2066 a răspuns:

Când te transferi se ia în considerare media finală din clasa a 9-a. Dacă te transfero între semestre în clasa a 9-a atunci se pune media de la examene din clasa a 8-a?

| SupMates a răspuns (pentru Gaby2066):

Daca esti pe profil economic nu te poti transfera intre semestre la un liceu cu medii mai mari decat medile din liceul tau, dar te poti transfera la un liceu cu medii mai mici.Pe economic sunt modulele a caror medie se face la sfarsitul anului + practica :[