| Romania1705 a întrebat:

Salut,sunt clasa a IX a si as vrea sa stiu ca daca raman corigent la o materie mai pot da bacul in clasa a XII a?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura o corigenta din cl. a IX-a cu examenul de bacalaureat. Daca ramai corigent va trebui sa sustii examen de corigenta si daca nu reusesti vei ramane repetent si repeti cl. a IX-a.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examenul de bacalaureat numai dupa ce ai promovat la toate materiile din cl. a XII-a, respectiv dupa ce vei reusi la examenul de corigenta, asa ca vei putea sustine examenul doar in sesiunea a II-a.

| Romania1705 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns.Dar eu am vrut sa stiu daca daca voi putea da bacul daca raman corigent in clasa a IX a.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru Romania1705):

Da, poți.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Romania1705):

Nu are nici o legatura o corigenta din cl. a IX-a cu examenul de bacalaureat. Daca ramai corigent va trebui sa sustii examen de corigenta si daca nu reusesti vei ramane repetent si repeti cl. a IX-a.