| Th3Li0N a întrebat:

Salut.Sunt extrem de trist maine dau test la istorie de la 2 tot invat si acum abia am reusit sa ajung la capat dar tot nu stiu nimic.Parca am uitat tot.Asa nervos is, mama mo ascultat si a zis ca stiu dar eu tot nu stiu nimic am o presimtire ca nu stiu nimic dar ori cum daca ma asculta de la incpeut acum tot nu stiu eu stiu din mare. Apropo testul ne da grila, nu putem copia si ne da 3-4 intrebari dedesubt si timpul ne lasa 30 minute.Dar credeti-ma ca m-am straduit sa invat dar degeaba.Acum fac pauza ca deja imi bubuie capu.Am multi ani de invatat si multe cuvinte incurcate. Peste o ora doua iar ma apuc sa mai invat.Dar fac pariu ca nu o sa stiu nimic si maine dimineata ma mai trezesc la 5, 20 sa invat pana la 7 si 10. Sunt extra suparat deoarece nu stiu nimic si m-am si rugat la Dumnezeu de vreo 15-16 ori. Oare ce o sa se intample ce imi recomandati? Nu doresc sa fug de la ora. Funda

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai vedea un film istoric sigur ai sti mai multe garantat despre ce dai test?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pentru început,liniștește-te! Analizează fiecare lecție,fă-i rezumatul,nu le învăța ca un robot. De obicei,eu învăț seara și chiar pricep foarte bine,dar câteodată mi se pare că mai uit câte ceva,ei bine,dimineața când mă trezesc pot spune lecția ca pe un robot. Bănuiesc că ești obosit, repetă acum ce poți, iar mâine dimineață vei conștientiza că munca ta nu a fost în zadar. Îți doresc mult succes la test, să-ți iasă ideea cu „fuga de la oră", asta dacă nu vrei să te faci de rușine și să o încurci.

| schmoll a răspuns:

Salut,exista un procesc de regenerare a creierului, se face prin 7 respiratii adanci si expiratii, maine dimineata vei stii, si niciodata sa nu spui nu stiu, universul iti va darui exact cea ce tu gandesti,"esti cea ce gandesti nu uita"

| NoInteres a răspuns:

In primul rand, linisteste-te!
Maine dimineata vei vedea ca stii lectiile bine, pentru ca, creierul acumuleaza informatiile si le proceseaza dea lungul noptii, cand dormi tu; p.
Nu mai toci, nu mai invata cuvant cu cuvant. tu trebuie sa ai habar ce se intampla in acea lectie, doua thinking Fa-ti o schema, pune-ti intrebari: Cine a facut? Unde a facut? Cand a facut? Nu te mai agita atat. Ai incredere in tine, ok?; 3.
funda?

| Th3Li0N explică (pentru NoInteres):

O sa incerc

| RAY a răspuns (pentru Th3Li0N):

Spune-i la profa ta ca curiozitatea este baza invataturi nu toceala,tu azi inveti saptamana viitoare ai uitat, ce sens are ca ai invatat, macar sa isi ramana ceva in cap dupa multi ani, nu toci gandeste rational fa totul din placere, citeste carti de oricare asa isi dezvolti mintea nu prin toceala

Întrebări recente