Întrebare recomandată | rupzorwin a întrebat:

Salut
Sunt in clasa a 9-a(filologie)in vacanta de vara vreau sa ma pregatesc pentru bac(la istorie/geografie)stiu ca mai am 3ani si putin dar trec imediat 3ani...
Ce trebuie sa invat? fUNDA!

Răspuns Câştigător
| angus35 a răspuns:

Pana ajungi tu in clasa a 12-a se schimba metodologia pentru bac.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite programa de bacalaureat in vigoare la toate materiile: http://www.ebacalaureat.ro/......3-184.html

| DakotaRoyse a răspuns:

Cred că amândouă. Istoria e proba obligatorie a profilului, cum e matematica la alea reale sau tehnice. Iar geografia e probabil una din probele la alegere. Întreabă-ți profesorii pentru detalii, să știi măcar din ce materii poți alege.
La istorie poți învăța, dar la geografie, dacă e între opțiunule profilului tău, nu cred, că bacul la geografie se dă doar din materia de clasa a 12-a.

| Polet a răspuns:

Se da istorie/geografie generala