| xZer0x a întrebat:

Salut, sunt in clasa a XI-a profil real mate-info si vreau sa urmez cursurile unei facultati de informatica.M-am gandit la Bucuresti sau Cluj dar nu sunt prea multumit deoarece sunt departe de casa drept pentru care as alege Brasovul, dar am inteles ca nu e cine stie ce facultate. Deci voi ce ati face in locul meu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e Brasov ce e Bucurestiul ca sunt aproape una de alta.

Oportunitatile pe care ti le ofera un oras precum Bucuresti sau Cluj sau Iasi in domeniul IT nu le vei gasit in alte orase mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca stai in Brasov?
Pai si ce e asa departe de Bucuresti?

Hai, du-te la Bucuresti. Acolo gasesti paine de mai multe feluri decat in orice alt colt din tara.
Normal ca depinde si de performanta ta oriunde ai urma o facultate, dar obiectiv privind lucrurile, in Bucuresti cainii au mai mult covrigi in coada ca in alte orase. Punct.

| SSJGohan3 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu viata ta, daca stii ca la cluj si Bucuresti sunt cele mai bune, e clar ca acolo vei avea parte de o educatie mai buna si mai multe oportunitati in viata, pe de alta parte este departe. Iar in Brasov ai putea face aproximativ acelasi lucru dar va fi nevoie sa te dedici tu mai mult si sa te chinui sa iesi in fata pentru intrarea pe anumit job(cel cu care concurezi pentru job daca a facut la cluj sau Bucuresti si are mai multe in CV te va intrece) ..nu pot sa iti zic ce as face in locul tau.tu stii ce vrei cum poti sa le faci.ce relatii ai cu cine..pe cine iubesti si ce iti e important, eu personal as ramane la Brasov si m-as stradui eu sa invat mai mult...acum depinde de tine(ce fel de fire esti si ce iti doresti de la viata)