| Tibi16 a întrebat:

Salut
Sunt in clasa aX- a la mate-info si dupa ce termin liceul vreau sa merg mai departe la "Academia Fortelor Terestre" din Alba-Iulia.

Pentru a intra acolo trebuie sa dau 2 examene:
- mate
- fizica
Problema e ca nu.s prea bun la fizica.
Oare am sanse sa intru acolo?

2 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Daca faci pregatire la fizica si te stradui sa inveti, vei intra.Esti de abia clasa X-a, mai ai timp sa te gandesti.Esti sigur ca ceea ce ai ales iti place? Eu spun sa te mai gandesti la profesia ta, de viitor.

| Tibi16 explică (pentru Andersen2k18):

Da, sunt sigur de viitoare mea profesie. vreau sa fiu ofiter militar.