| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salut, sunt la politehnica din Timisoara anul 1, electroenergetica.
Vreau sa stiu daca la aceasta facultate ramai la buget toti cei 4 ani de licenta sau daca ai medie mai mica decat cei de la taxa treci la taxa in urmatorul an?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din câte știu, cei de la taxă rămân la taxă până termină, iar cei de la buget rămân la buget dacă sunt integraliști, dacă trec toate examenele din acel an.

| cosmin1324 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu, daca ai intrat pe loc de buget esti la buget primul an, daca ai medie mai mica dupa primul an decat cei de la taxa pici si iti iau ei locul.

| Furnicuta000 a răspuns:

La unele facultati de la poli abia se ocupa locurile la buget. Daca si facultatea ta e in aceeasi situatie atunci poti sa stai linistit ca e imposibil sa treci la taxa laughing

| cosmin1324 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mai sunt si de alea gen inginerie si management sau ingineria materialelor si a mediului care nu stiu pentru ce e buna