| Marius98 a întrebat:

Salut.Sunt Marius am 12 ani si am un papagal nimfa si as dori sa stiu care sunt primi pasi in a face oua papagalul.

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dragule, in primul rand trebuie sa te asiguri ca papagalul tau este o papagalita, apoi va trebui sa-i aduci un mascul, tot nimfa, cu care sa se imperecheze, dupa care vor rezulta outele. Daca papagalul tau este mascul, atunci adio oua!

| Abcdefg123 a răspuns:

Pai nu ti-ar trebui o pereche? thinking
Adica prin fecundare. sti tu :]

| VanillaBear a răspuns:

In primul rand ii iei o pereche si vezi daca se inteleg deoarece daca nu se inteleg nu vei obtine oua si unul s-ar putea chiar sa iti moara.
In al doile rand, dupa ce i-ai lasat vreo luna sa se cunoasca, ia-le de la un pet shop o casuta mica in care sa incapa amandoi si care se pune in colivie.
Daca nu stii despre ce vorbesc intreab-o pe vanzatoaretongue
Dupa ce pui casuta in colivie si cateva paie pe jos in colivie(nu casuta) trebuie sa ii lasi in pace.Sa nu ii stresezi cu muzica prea tare.galagie etc.
Restul depinde de ei si de sanse! Good luck!

xoxo Vanilla

| Cineva. a răspuns:

12 ani? Se vede.