| DantieR a întrebat:

Salut! Tocmai am dat bacul si ma astept sa scot o medie de 8.00-8.50. Am vreo sansa sa intru la Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei din Iasi? Stie cineva care a fost ultima medie de anul trecut la taxa/buget? (Am cautat pe site-ul lor si nu am gasit)

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Da nu iti face griji mai dai diferențe acolo pe holul facutatii la fizica si matematică pentru mărirea notei
Si o sa se mai retragă multi pentru ca se înscriu la mai multe facultăți

| DantieR explică (pentru RxTx):

Mai am o intrebare: este vreo problema daca am dat bacul la Romana, Matematica si Biologie? Initial am vrut sa dau la fizica, dar nu am avut profesor in clasa a 12-a pentru aceasta materie. Din cate am vazut, media la admitere se face cu nota la Mate/Info/Fuzica si media la bac.

| RxTx a răspuns (pentru DantieR):

Ai avut nu ai avut profesor femeia de servici ti-a incheiat o medie acoli
E imooeibil sa nu fetii o medie nota la fizica
Asa ca ramaneai repetent daca nu abeai media incheiata
Deschide ochii bine si vei vedea ca si o medie
Ca ti-a teecut-o ein burtra secretara asta e alta problema

Dar o medie trebuie sa ai
E imposibil sa nu ai
Ca ar trebui sa dai corigenta sau sa repeti anul daca nu ai avea