| GhostKnight a întrebat:

Salut, tot stau si ma gandesc la ce chiestie am facut la evaluarea nationala...
Tocmai imi luasem un stilou si imi dadusem seama ca avea cerneala neagra.Am schimbat dupa pixul.Supraveghetorii cand au venit sa puna scoci peste coltu la foaie cu numele si alea nu au zis nimic. Intrebarea mea este: Se considera semn?

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Posibil. Depinde de cei ce vor corecta...

| valeeExpress a răspuns:

Probabil nu se considera semn pentru ca nu ai scris mult, insa trebuie sa fii mai atent/a. Succes!

| Keilly a răspuns:

Hmm... de obicei da, se considera semn. Nu ai voie sa schimbi culoarea instrumentului de scris. Nici macar 2 nuante de albastru diferite nu trebuie sa ai pe foaia de examne. Plus ca nu se scrie cu negru, pe voi nu v-au anuntat? din cate stiu eu se scrie doar cu cerneala albastra.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai scris cu negru DOAR pe colţul cu numele, atunci NU e nici o problemă happy

Dacă, în schimb, ai scris o parte din rezolvare cu negru, apoi ai schimbat culoarea cu albastru, atunci se consideră SEMN distinctiv sad

Toate cele bune.

| gingergirl1 a răspuns:

Im pare rau de tine dar se cam considera semn sad
Acum depide de corectori,macar sa nu prea iasa in evidentawinking
Si eu am dat-o rau in bara la romana,tot din cauza asta,riscam sa mi se anuleze lucrarea pentru ca,eu in loc sa tai o greseala cu o linie dreapta,eu am taiat cu un "x" si a trebuit sa imi transcriu lucrarea si mai aveam doar o jumatate de ora, lucrarea era incompleta, ultima compunere nu o terminase, a fost groaznic dar nu puteam sa risc, decat 1 din oficiu mai bine un amarat de 5-6 laughing
In fine sper sa fie bine cu totul ca supraveghetorii ar fi trebuit sa se uite peste lucrare si ar fi trebuit sa o transcrii pe o alta foaie sau tu ar fi trebuit sa zici! "doamna, uitati ce am facut!" si te indrumau ei...

| LastKisss a răspuns:

Scrie in regulament negru pe alb ca ai voie sa folosesti instrumente de scris cu pasta sau cerneala albastra. Acest regulament ti-a fost citit inainte sa primesti foaia cu subiecte, ba chiar ai si semnat ca ai luat la cunostiinta asa ceva. Insa daca ai scris doar in acel patrat, iar subiectele le-ai rezolvat cu pasta albastra nu are absolut nimic ptc nu vede nimeni patratul ala decat dupa corectarea lucrarii, grav este daca ai si rezolvat cu acel stilou ptc o sa se considere semn si lucrarea se va anula cu nota unu.

| Danieladana964 a răspuns:

Daca nimeresti comisie de corectare, nasoala. esti picat!

| GhostKnight explică:

Din fericire cand am fost sa vad rezultatul am vazut ca am luat 7 la romana si 8 la mate deci nu stiu cum nu mi-a trecut 1... norocul meu.

| Antoniah a răspuns:

Da. Se considera semn. Indiferent de comisie.