| SmQaLeXuTzz a întrebat:

Am 15 ani si sunt clasa a VIII-a, in aceasta perioada tot sunt stresat de gandul ca voi da examenul Acela dar si asa eu nu invat...Sunt genul de om care nu invata niciodata, totusi am numai 7-8 la romana-mate pentru ca sunt foarte atent in clasa.
Imi puteti spune si mie de ce sunt stresat asa tare din cauza examenului si dc ma simt singur?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Stresul se poate datora pregatirii nu tocmai constiincioase, ceea ce a determinat existenta anumitor lacune in pregatirea ta precum si in buna stapanirea a materiilor. Din cauza ca esti constient de toate aceste aspecte, intervine teama de a exista posibilitatea sa nu ti se realizeze dorinta din cauza notelor nu suficient de mari pentru a fi repartizat intr-un liceu bun.La intrebarea referitoare la singuratatea ta noi nu iti putem da un raspuns adecvat deoarece nu iti cunoastem personalitatea, anturajul si nicicaracterul.La aceasta intrebarea ar trebui sa-ti raspunzi chiar tu.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti stresat si singur din cauza varstei si sunt sigur ca ai si tu ceva prieteni, dar acum iti dorest mai mult prietene...

| Bianca169 a răspuns:

Mda, stiu cum este. Si eu termin clasa a VIII-a si mi-e tare frica de examen. Nu cred ca esti singurul care gandeste asta. laughing Adica mna, dupa toate "chestiile "prin care ai trecut cu brio, pe ocolite, etc. Acum este un moment foarte important din viata ta, anume un moment ce iti va decide viitorul. intr-un fel. Deasta esti asa de stresat. Si poate si pentru ca esti stresat in legatura cu nota pe care o vei lua si ce vor spune parintii, la ce liceu vei intra.a, mai e si despartirea de colegi ..altii noi? Mmmnu, ii preferi pe ai tai, nu?laughing La fel si eu. Dar asta este. Vei scapa de stresul asta, in cateva zile / saptamani. Bafta la examen! smug

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Bianca169):

Nu e vorba de colegi ca doar stau cu ei in cartier si in plus cand iesim afara iesim vreo 20, dupa parerea mea o sa fie mai frumos la liceu dar na..Multumesc, succes si tie :*