| Akhen a întrebat:

Am fost admis la matematica-informatica intensiv informatica, imi puteti spune niste detaltii despre profil? Por urma dupa facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Sigur, poți urma ce facultate vrei daca înveți materia pentru admitere. Daca intr-a 12-a dai Bacul din bio (11-12) practic o să știi jumătate din materia de admitere deja, pentru că o înveți pentru Bac. Iar chimia ți se va preda la școală (daca profii își fac treaba), deși nu cred că o să ajungă, dar ce e in plus poți să înveți dintr-un manual, sau cumperi cartea de grile de la facultate și le înveți. Eu am mers de la mate info Intensiv engleza și am intrat la farmacie.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Por urma niste ploi sanatoase torentiale laughing

| Sn4k3 a răspuns:

La mate info faci tot cam la fel biologie, dar trebuie sa te descurci si la informatica si matematica, mai ales la intensiv informatica. Daca nu-ti plac materiile astea, mai bun era profilul SN, matematica e ceva mai usoara, nu-ti mai bateai capul cu informatica si te puteai axa mai mult pe biologie.

| Yurisa a răspuns:

Poti urma orice facultate vrei

| XYZ02 a răspuns:

Mi se pare putin inutil sa faci 4 ore de informatica intensiv pe saptamana daca tu vrei sa dai la medicina. Poti sa dai linistit la medicina, doar ca faci un efort in plus care nu era necesar si parca din clasa a11-a biologia ajunge la o singura ora pe saptamana fata de stiinte ale naturii care au 2 ore, la fel si chimia.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Poti urma ce facultate vrei, indiferent de ce profil faci, in functie de nota de la bac. Oricum, te poti replofila la stiinte ale naturii dintr-a 11-a, pentru a avea mai multe sanse in medicina, daca media ta e mai mare decat ultima medie dintr-a 10-a, din clasa in care vrei sa te transferi.

| Akhen explică:

Detalii*