| Cosmin_Gradinaru_1998 a întrebat:

Am intrat la facultatea de informatica cu taxa. Am ajuns la concluzia ca nu e pentru mine. Dacă doresc să mă las de ea, ce consecinte voi avea? Va trebui să plătesc tot anul de facultate?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dar e posibil ca daca vrei sa te inscrii la o alta facultate sa se considere ca esti "la a 2-a facultate" si sa trebuiasca sa platesti taxa chiar daca ai avea medie de buget

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din cate stiu nu.

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Dar e posibil ca daca vrei sa te inscrii la o alta facultate sa se considere ca esti "la a 2-a facultate" si sa trebuiasca sa platesti taxa chiar daca ai avea medie de buget

| J0B0MAT a răspuns:

Nu trebuie să plăteşti tot anul. Şi nu e adevărat ce ţi s-a spus, că vei plăti a doua facultate. Dacă la aceasta eşti la taxă şi intri la alta la buget, vei rămâne la buget. Ai dreptul la o facultate la buget. În rest poţi face 100 la taxă

| Adry05 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu am zis asta in ideea in care am o colega care a facut un an la arte si s-a mutat la noi si desi avea medie de buget, chiar lua si bursa de merit, platea taxa pentru ca a facut un an la alta facultate + ca stiam ca e o regula cu chestia asta.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Adry05):

Păi dacă a făcut un an la buget la arte şi apoi a renunţat, trebuia să plătească anul de buget făcut acolo, iar pe restul trebuia să îi aibă la buget. Şi eu ştiu treaba asta că am mai multe cunoştinţe care au făcut aşa. Chiar şi un profesor universitar mi-a spus acelaşi lucru.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Adry05):

E mai complicat puţin cu adeverinţe şi aşa. Dar mai ales că el a făcut la taxă, nu are nicio problemă să intre la buget dacă are medie.