| RStar a întrebat:

am o intrebare, am terminat scoala profesionala in domeniul tamplariei si ma voi duce la seral in domeniul mecanicii auto banuiesc. Intrebarea mea este, daca termin seralul si iau bac-ul, ma voi putea duce la ce facultate vreau sau va trebui sa urmez facultatea cu domeniul seralului / liceului? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

D'asta zic eu că școlile profesionale ar trebui desființate. Pentru că ele sunt o piedică continuă în dezvoltare. Acestea nu te învață nici carte și nici meserie.
După seral poți să dai bacul, și apoi la orice facultate dorești. Când intri la facultate vei da un examen, unde nota de la acest examen va fi cumulată cu nota de la bac. Detalii aici:
https://www.google.com/......https?/url

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Odata ce ai luat bacul te poti orienta catre ce vrei... facultatea e alegerea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca termini liceul si iei BAC-ul poti merge la ce facultate doresti, atata vreme cat esti pregatit bine la materiile specifice facultatii, la care vei da examenul de admitere.
Adica, poti da si la medicina, dar trebuie sa visezi chimia si anatomia, ca asa ai sanse sa intri.
Nu uita, chiar si nota de la BAC conteaza!

| Denisa0954 a răspuns:

Poti urma ce facultate doresti

Întrebări recente