| Virk a întrebat:

am o mare intrebare, de cand am fost mic am vrut sa fiu avocat, in clasa a 6-a pana a 8-a am intrat intr-o depresie si nici nu mi-am mai invatat pentru scoala, asa ca am intrat la profesionala crying, intrebarea e daca pot sa mai fiu avocat dupa ce termin profesionala, mai mentionez ca nu am dat examenu ala de a 8-a ..Mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce ai terminat profesionala poti continua la liceu, incepand cu cl. a XI, la forma de seral sau cu frecventa redusa. Dupa ce obtii diploma de bacalaureat poti sustine admiterea la facultatea de drept si vei afla si cum ajungi avocat.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa faci facultate numai daca ai diploma de bac.

| minrest a răspuns:

Faci liceul dupa profesionala, facultatea de drept si tot asa.

| gratargratar a răspuns:

Trebuie mai intai sa faci liceul la seral. Apoi poti intra cu taxa la o facultate de drept. Dupa aia se da examen de admitere in Barou (depinde de baroul pe care-l alegi). Deci ai vreo 8 ani de munca happy

| Raniaa a răspuns:

Daca nu ai dat examenul acela de a 8-a, cum ai intrat la profesionala?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

Examenul ăla nu-i obligatoriu, putea intra și la un liceu normal.

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa rolling eyes