| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Ieri am aflat ca media mea la chimie este 6. Eu mai aveam o nota din test care era 9, iar o nota nu stiam care cat e ( ne-o pusese pe caiet). Iar o nota a aparut pur si simplu fara sa fi facut nimic. Cred ca profesoara are ceva cu mine. Cand i-am dus caietul l-a deschis la o pagina oarecare. S-a uitat la ea a inchis caietul si m-a intrebat : "Cu cine ai făcut tu chimia in clasa a opta? ". Eu i-am zis numele profesoarei, iar apoi a urmat un gest dezaprobator cand a auzit numele. Apoi mm-a intrebat ce medie am avut eu in clasa a opta si i-am zis ca 8 ( desi fusese 9). Ea apoi a zis : "Ei bine, nu o sa mai ai aceea medie".
In momentul acela am ramas masca. Adica in test am luat 9, si cred ca pe caiet mimi-a pus 5 si nota spontana aparuta e tot 5.
Ce sa fac? Adica ma simt prost, colega mea de banca a luat 6 in test si 6 pe caiet si avem aceeasi medie. Adica cu ce am gresit sa mi se intample asa ceva?
Cand am ajuns am fost devastat (eu sunt foarte sensibila)
Ce sa fac in situatia asta?

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Discuta cu parintii si vezi ce te sfatuiesc ei sa faci, legat de profesoara.