| XxKAMELIAxX a întrebat:

Sunt clasa a opta si am test din materia de a 7-a..doamna nici n-a facut recapitulare (adica ne-a dat un test in caiet pe care sa-l facem..asta e o recapitulare asa jalnica!).Ce sa fac? Ce trebuie sa invat avand in vedere ca sunt uituca si nu prea mai stiu materia asa bine.Ce trebuie sa repet?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Trebuie sa repeti cam tot. Oricum testele initiale nu se trec in catalog.

| XxKAMELIAxX explică (pentru aXy99):

Se trec in caietul ei si se aduna cu celelalte note din caietul ei..pana acum am 4 de 10 in caietul ei de la lecturile suplimentare si caietul de vacanta dar nu vreau o nota mica in catalog..si mai e si sedinta joi si sunt si clasa a 8-a. vreau macar nota 9 la acest test.

| XxKAMELIAxX explică (pentru aXy99):

Iti multumesc ca nu m-ai criticat, ca toti ceilalti..nici nu aveau motiv sa ma critice.In fine.Multumesc inca o data de sprijinul acordat! happy

| aXy99 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

In mod normal nu prea are voie sa faca asa ceva, dar nici nu poti comenta. Ai putea sa iti recapitulezi cele mai importante lucruri, chestiile de baza (nu ai precizat materia, deci nu stiu ce si cum) si sa lasi ce este mai complicat deoparte. Depinde cat de bine stai la materia respectiva.
PS: Oamenii de pe TPU nu sunt tocmai prietenosi, ignora-le rautatile. Unii le merita, dar nu e cazul aici.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reciteste/ recapituleaza lectiile din clasa a VII-a la obiectul respectiv si iti vei aduce aminte.

| Yurisa a răspuns:

Daca ai stat ca un trantor toata vara cred si eu ca habar nu ai nimic laughing Apuca-te de invatat

| gheorghe699 a răspuns:

Fara suparare, jalnica esti tu ..materia de clasa a saptea toata, o repeti si o stii..nu cred ca profesoara, este jalnica, daca tu nu ai invatat.

| XxKAMELIAxX explică (pentru gheorghe699):

Nu cred ca stii sa citesti un mesaj cum trebuie.Eu am zis ca ne-a dat o recapitulare jalnica.
Presupun ca tu esti jalnic la citit. =]

| gheorghe699 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul, ha, ha, haa

| LaraClarice a răspuns:

Recitește materia de câteva ori. Nu te panica, cu calm. Și să ai în vedere că vei mai avea,, teste surpriza", mai ales că e început de an. Succes!

| XxKAMELIAxX explică:

In loc sa ajutati un om, duceti-va si omorati-va ca e mai bine si lasati oamenii care pot ajuta pe altii sa ajute..parca sunteti crescuti in jungla, fratilor! De cand a inceput vacanta am scris in luna iunie inainte sa merg in excursie mai multe de jumate din caietul de romana de vacanta.In luna iulie am scris caietul la matematica de vacanta si am terminat caietul la romana si in luna august am stat si am citit carti, iar in luna august am facut rezumate la acele carti pentru nota! Inainte de a critica un om, de ce jigniti fara a avea dovezi ca sunt trantorita sau alte chestii? Asa si eu pot spune de voi in mod fals ca sunteti nu stiu cum, v-ar placea?!