| vmalex21 a întrebat:

Am o mica nelamurire.Momentan sunt in clasa a11-a la profil real-stiintele naturii.As dori sa stiu daca dupa ce termin clasa a11-a ma pot transfera la profil uman-filologie ca sa nu mai dau Bacalaureat din matematica deoarece acolo dau istorie si o inteleg mult mai bine.Se mai pot face transferuri de la real la uman in ultimul an? Cum e pe a12-a la uman materia si Bacul?

Răspuns Câştigător
| yiuLY a răspuns:

Buna. Sunt si eu in clasa a11a la profil uman si cred ca este posibil sa te transferi si dupa al doilea semestru din anul acesta scolar. Nu stiu sigur daca trebuie sa dai si competente dar la materii cum sunt psihologia, sociologia sau mai stiu eu ce cred ca da. vei da competente.

1 răspuns:
| andreyutzha a răspuns:

Parca asa stiu ca se poate face transferul dar cred ca la inceputul anului trebuie sa dai niste competente, deoarece nu-s la fel profilele.
e mult mai ok la uman.mai bine dai romana, o lb straina, istorie/geografie.decat din matematica.
din auzite am auzit ca la bac e destul de okhappy