| Helloworld94893 a întrebat:

Salut,TPU! Am o problema.
Mama vrea sa imi dea un tricou care nu imi place in prima zi de scoala. Dar nu intelege ca nu imi place si vreau sa imi iau altul.Ca cica la scoala in prima zi se imbraca mai elegant, altul mai elegant de atat nu ai si blablabla.Cum as putea sa o conving sa imi dea altul? Sper ca nu am gresit categoria.
Urgent!
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totusi, elev fiind ar trebui sa fii capabil(a) sa te imbraci singur(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca este doar o zi, 2-3 ore dupa care ai scapat, ce mare scofala

| Killeramaster a răspuns:

Pai ii zici ca nu iti place acel tricou.Sau daca e, iti iei altul. (te scoli dimineata mai devreme). Daca iti face crize de nervi, nu o asculta.Fiecare poarta ce vrea. Nu e o lege in care sa interzica asta. Daca e, ii zici ca vorbeste cu peretii, sa nu iti faca un cap mare, ca doar e prima zi de scoala. In prima zi se ureaza succes, nu batai de cap.winking. Sper ca te-am ajutat.

| DirtyCow a răspuns:

Zici mama mie nu imi place acest tricou, vreau altu(fi sincer)sau il iei pe care il vrea ea si iei si tu altu, te schimbi il ascunzi in boscheti dupa ce se termina il iei back si pala il furisezi usor in casa.Varianta 2 e daca nu merge cu tine.

| IstillGotmemorieees a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceasta problema laughing.