| Asunaya a întrebat:

am o problema si am nevoie de ajutor, anul acesta sunt in grade-ul 11 intr-o scoala din UK iar eu dupa ce termin clasa vreau sa ma duc inapoi in Romania din cauza ca mama mea nu mai poate sa ma suporte financiar si inca ma intreb; Daca ma inscriu inapoi in Romania voi merge mai departe ori voi repeta clasa a 7 a?

(Tin sa mentionez faptul ca in anul 2018-2019 eu eram clasa a 7 a in Romania inainte sa ma mut)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei merge in clasa unde se va stabili dupa ce se va face echivalarea studiilor urmate in Anglia.
Detalii vezi aici:
https://www.cnred.edu.ro/......asele-1-12