| anabelisa a întrebat:

Salut,TPU! Am o rugaminte mare pentru cine este dispus sa ma ajute. Urmeaza sa dau curand un test la istorie si am nevoie urgent de un raspuns concret.Profesorul nostru ne da dinainte de a sustine un test, subiecte pe care sa le rezolvam. Exista ceva legat de vechiul regim si consecintele lui pentru Europa.Am cautat disperata in caiet,in manualul de istorie si pe internet, dar nu am gasit nimic din ceea ce ma intereseaza.Mi-ar putea da cineva o mana de ajutor?
Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Pai daca nu ai gasit nimic care sa te intereseze inseamna ca ori cauti acul in carul cu fan ori nu sti ce cauti. N-ai cum sa nu gasesti pe net. Consecintele pentru Europa sunt simple. Comunismul s-a intins pe mai multe state europene. Vecina Bulgaria de exemplu.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Vechiul regim fiind cel comunist nu?

| anabelisa explică (pentru LittleBugsBunny):

Vechiul regim in cazul Frantei si urmarile lui in Europa.Asta avem de scris.

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru anabelisa):

Pai ce vechi regim avea franta monarhie...

| anabelisa explică (pentru LittleBugsBunny):

Pana la urma am reusit sa-i dau de capat! Merci mult!