| RynergyLine a întrebat:

am ramas corigent la contabilitate pe vara (sunt in clasa a XI- a la un profil economic). As vrea si eu sa stiu cum va fi la corigenta, grea sau usoara? Ma va trece fara probleme? Sau chiar sa mi spuna cineva care a mai ramas pe vara la contabilitate daca sunt grele subiectele. Sunt cam stresat de cand a inceput vara si na, sper sa nu raman repetent.

Răspuns Câştigător
| JustAskingBruh a răspuns:

Te trece numa daca esti prezent, stai linistit

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte grea! Deoarece examenul il dai singur si profesorul sta cu ochii pe tine.
Evident ca subiectele for fii grele, ca sunt selectate din toata materia clasei a XI-a, asa cum este si normal.

| RynergyLine explică (pentru Violleta2022):

Totusi nu cred ca il voi da singur deoarece suntem 8 corigenti doar in clasa toata la contabilitate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RynergyLine):

Ma rog, o sa va puna pe toti in aceeasi clasa, dar fiind doar 8, este usor sa va supravegheze, comparat cu o clasa plina de elevi.

| Ufkhjdksh a răspuns:

Subiectele profesorii din școala ta le fac. De obicei la corigente subiectele sunt mai ușoare, dar totul depinde de profesori. Eu zic sa înveți și o sa ai sanse sa treci.

| RynergyLine explică:

Pentru cei ce va intrebati cum a fost. A fost foarte simplu, mi-a dat 2 teste cu probleme pe care le-am avut in cel de al 2-lea semestru. Chestiile erau relativ simple desi pot sa spun ca am facut doar 40% din probleme care erau pe foile respective. (tin sa mentionez ca liceul la care sunt este cel mai exigent din tot orasul)
Pentru cei care se afla in situatia in care am fost eu, nu va panicati, nu e capat de lume pana la urma. Si eu am fost dezamagit si stresat mai toata vara. Am "invatat" cu 3-4 zile inainte de corigenta laughing In principiu toata faza e sa fii prezent si sa scrii ceva pe testele pe care ti le da, doar sa vada ca ti-ai dat silinta.