| madalinzdr a întrebat:

am ramas corijent la matematica (cls 7), stiti ce trebuie sa invat? O sa fie greu, cei care ati mai fost. Mersi.

Răspuns Câştigător
| rzv1337 a răspuns:

Îți zic eu cum stă treaba cu corigențele în România, păi, am rămas și eu într-a 8-a și a7-a, la mine a fost pe două subiecte, oral și scris, la scris îți dă o foaie cu 2 subiecte, ca o teză, iar la oral te pune să alegi dintre niște bilețele. Astea sunt părțile rele, dar părțile bune e că la mine au ieșit profii din clasă, ne-au lăsat singuri, am avut telefoane și diriginta ne-a dictat tot, dacă i-ai făcut ceva grav profesorului încât să nu te treacă, da, e o posibil să nu te treacă, dar sunt cazuri rare, eu nu am învățat absolut nimic, nici nu am știut când am corigența, cu o seară în urmă am băut și am venit amețit la școală, crede-mă, o să te treacă mai mult ca sigur dacă nu i-ai făcut nimic și ai fost un elev ok ca comportament.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nici nu trebuie sa inveti, tot ce trebuie sa faci e sa stai cuminte si sa incerci sa faci ce va da de facut.

| giulia283 a răspuns:

Pai trebuie sa inveti toata materia dar acum depinde de profesor sau profesoara poate sa te treaca fara sa trebuiasca sa inveti. Eu am fost intra 8 a am avut o proasta de profa care avea ceva cu mine dar in vara m.a trecut am invatat putin mi.a dat niste teste pe care probabil nu le.am facut foarte bine? dar m.a trecut.