| cosmin1324 a întrebat:

Salut TPU,am reusit să intru la facultatea de automatică şi calculatoare din cadrul universității tehnice Cluj-Napoca secția Automatică şi Informatică aplicată.Am auzit că este o facultate grea, dar sunt gata de provocare. Aş dori nişte sfaturi/idei/cursuri care să mă ajute să mă pregătesc de viața de student în primul an de facultate. Dacă mă puteți ajuta cu nişte sfaturi aş fi foarte recunoscător.Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Baga mate tare, ca in primul an asta e marea piedica

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Un sfat de care nu multi sunt constienti: desi e in cadrul politehnicii si ar parea ca materiile graviteaza in jurul fizicii, la aceasta sectie vei face aproape integral numai informatica, cu vreo materie, doua pe semestru de mate si cu vreo materie, doua de fizica si chimie pe an.