| torres555 a întrebat:

am si eu niste intrebari referitoare la pestii betta
1)AS vrea 3 pesti(1 mascul si 2 femele/3 femele). Cati l trebuie sa aiba acvariul(min).
2)Daca as alege sa am 1mascul si 2 femele as putea sa sa impiedic reproducerea cumva(fara ai separa).

Răspuns Câştigător
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Deci tiar trebui 2 litri pe peste cel putin un litru jumate si nu ridici temperatura doar la 23 24 grade ca sa nu se imperecheze

| torres555 explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Dar pesti acestia se reproduc doar o data pe an Alex? Si te-as ruga sa-mi mai spui daca ai incercat chiar tu chestia cu temperatura?

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru torres555):

Am incercat si depinde de caz la caz mie nu mi sau reprodus deci nu cred ca va fi o problema

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat