| PascuBogdan a întrebat:

Am si eu o intrebare ce intelegeti voi prin persoana inchisa? Si ce trebuie sa faci ca sa devii o persoana deschisa?

Răspuns Câştigător
| Luisa20 a răspuns:

Eu inteleg prin ''persoana inchisa'' o persoana care e timida, nu comunica cu cei din jurul ei, tine totul pentru ea, nu vrea sa fie ajutata de nimieni. Poate sa se schimbe incercand sa comunice mai mult cu cei din jurul ei, sa isi impartaseasca problemele cu cineva de incredere care sa o ajute, sa nu se mai inchida in ea big grin
Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Persoana inchisa? Eu inteleg "introvertit".
Nu poti sa te schimbi atat de simplu. Trebuie sa incerce sa se apropie mai mult de oamenii din jur si sa incerce sa se implice in mai multe activitati cu noii sai prieteni asta pentru a vedea ca nu este bine sa fii singur ci ca totul este mai distractiv in grup.

| noone33 a răspuns:

Persoana inchisa - timida happy
sa nu fie timida sa incerce sa socialize happy

| Luisa20 a răspuns:

Multumesc pentru funda big grin

| WhiteAngel675 a răspuns:

O persoana inchisa este una timida care nu socializeaza prea des cu persoanele di jur.Care isi tine toate problemele pentru ea. E greu sa schimbi un om care are un caracter de acest gen. Trebuie sa se apropie mai mult de oamenii din jurul sau. Sa-si faca prieteni si poate un cel mai bun prieten caruia sa-i spuna problemele sale si care sa fie de incredere.