| epicquestion a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de facultate:
Deci..eu m-am inscris la o facultate din Brasov mai exact de alimentatie si turism...insa am selectat o singura optiune(IMIT) si aceasta doar la buget iar dupa primele rezultate se pare ca nu am reusit sa intru...insa daca persoanele din fata mea nu aduc actele necesare sau se retrag de la acea facultate as avea totusi sanse sa intru la buget?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La buget în cazul în care nu confirmă locul cei care au fost selectaţi intră în locul lor cei care au fost admişi pe locurile de la taxă şi confirmă locul. După primul an de facultate, dacă ai medie de buget poţi trece de la taxă la buget.

| epicquestion explică (pentru anonim_4396):

Deci ..stai sa fiu singur ca sa inteleg....trebuia sa ma inscriu si la taxa pentru a beneficia de buget in cazul in care cei din fata mea nu confirma locul? adica daca eu alegand doar buget, neselectand si optiunea cu taxa si neintrand din prima la buget...acum indiferent de ce va fi eu nu mai pot ajunge la buget?

| anonim_4396 a răspuns (pentru epicquestion):

Nu. dacă unul nu confirmă locul de buget în locul lui intră cel din capul listei care a fost admis la taxă, şi iarăşi în locul ăstuia de la taxă intră unul de pe lista de aşteptare. acum nu ştiu ce să îţi zic că poate depinde de facultate, nici eu nu am intrat din prima, am fost pe lista de aşteptare şi într-un final, după ce au renunţat mai mulţi, am ajuns la taxă, am plătit primul an de facultate iar în anul doi am trecut la buget. urmăreşte site-ul facultăţii

| Tollo a răspuns:

Si eu ma duc la Brasov, pe ce loc esti pe lista de astpetare? daca esti printre primii atunci ai sanse.

| epicquestion explică (pentru Tollo):

Nu pot sa iti dau un rasp concret...pt ca am selectat mai multe ramuri din cadrul unei singure faculatati iar listarea s-a facut aidoma...asadar nu stiu exact pe ce loc sunt pentru 1 2 sau a 3 a ramura.

Întrebări recente