| Sebastian152001 a întrebat:

Am si eu o intrebare, tocmai am terminat clasa a 8-a cu media 8.60 si ma întrebam dacă pot sa intru la Colegiul Economic Virgil Madgearu care a avut anul trecut media 8.77. Si încă o intrebare, vor scădea mediile liceelor?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| iamprettybored a răspuns:

Nu știu de unde ai aflat tu că e media de admitere de anul trecut a fost 8.77, dar pe edu cea mai mare medie de admitere e 8.02, din câte văd aici: http://static.admitere.edu.ro/2015/staticRepI/j/

8.60 e o medie destul de măricică pentru un liceu economic, sunt sigură că intri. baftă!