| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.....sunt la mate info intr-o clasa plina de prosti! Toti prostii se transfera la mate info! M-am saturat de ei! Pot sa ma transfer la Limbi straine, chiar daca sunt in a 10 si a inceput scoala?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Semestrul a inceput deja si nu te poti transfera la inceputul semestrului sau la mijlocului lui. Pentru a te transfera trebuie sa depui cererea si hartiile de care ai nevoie pana la inceputul semestrului, ca sa te poata trece in catalog si sa faca schimbarile necesare. Cel mai bine intrebi la secretariat pentru ca o sa ai nevoie de cerere si este posibil si de alte hartii.

20 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să nu mai spunem ca nici tabla inmultiri/inpartiri nu o stiu.

| OnuOnulică a răspuns:

Si da, poti dar din semestru urmator.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da, dar trebuie sa astepti pana semestrul viitor. Poti intreba la secretariat pentru mai multe detalii.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru OoBunnyoO):

De ce sa astept pana semestrul viitor?

| NuMaContrazice a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mersi!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Semestrul a inceput deja si nu te poti transfera la inceputul semestrului sau la mijlocului lui. Pentru a te transfera trebuie sa depui cererea si hartiile de care ai nevoie pana la inceputul semestrului, ca sa te poata trece in catalog si sa faca schimbarile necesare. Cel mai bine intrebi la secretariat pentru ca o sa ai nevoie de cerere si este posibil si de alte hartii.

| Crucified a răspuns:

Eu m-aş fi bucurat să fiu în locul tău, adică într-o clasă de proşti. laughing Tu vrei la deştepţi?

| WeAreSmart a răspuns:

Nu ti-e mai bine intr-o clasa de prosti? adica sa fii cel mai desptept?

| NuMaContrazice a răspuns (pentru WeAreSmart):

Mai bine sa fii prost intr-o clasa de destepti decat sa fii destept intr-o clasa de prosti.

| WeAreSmart a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Sa fii prost intr-o clasa de destepti e groaznic! toti se rad de tine la fiecare pas avem si noi unul de asta in clasa si mi-a mila de el. Cand esti destept in clasa de prosti, e foarte bine, esti preferatul profesorilor, esti laudat la fiecare pas, esti seful clasei...

| RaduHD a răspuns:

Asa este peste tot in Romania.Toti sunt mari developeri in devenire. (toti vor la mate-info, dar jumate din ei nici nu stiu ce este java, etc)

| Bloomy a răspuns:

Cu ce te deranjeaza pe tine ca ei sunt prosti laughing? Stai acolo si termina ce ai inceput happy

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Bloomy):

Pai ma deranjeaza, ma deranjeaza foarte tare.Eu ma duc la scoala sa invat, nu sa fac misto de profesori, care au o facultate si sunt cineva, nu "sefi de roaba" cum vor ajunge astia de pe la mine din clasa. Daca nu vreau sa devin "sef de roaba" atunci trebuie sa fac ceva.Si intr-o clasa de prosti nu poti fii atent la ore.

| WeAreSmart a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Pai ce ei sunt golani de aia ce fac prostii? si te indemna si pe tine sa-ti bati joc de altii, te iau peste picior si nu le place ca inveti mai bine decat ei?

| NuMaContrazice a răspuns (pentru WeAreSmart):

Da, sunt golani si mai sunt si prosti.Ca ma iau peste picior, e ceva normal la noi in clasa sa ne luam la misto din orice.Nu ma iau pe mine in special la misto.Nu exista zi in care sa nu auzi la cel mult fiecare 20 de secunde o injuratura si scuipat pe jos si m-am saturat.Nu vreau sa zic ca eu sunt nu stiu ce destept sau ceva, ca nu sunt, da macar am cei 7 ani de acasa.
Asta e o vorba cu prost intr-o clasa de destepti.Nu's ei nu stiu ce destepti, da's civilizati si am mai multi prieteni, care stiu sa respecte, si bineinteles, sunt respectati.E alt nivel de educatie, chiar daca nu sunt ei foarte destepti. Poti sa-ti imaginezi ca am in clasa (la Mate-Info!) colegi si colege (vreo 7-8) care nu stiu sa scrie corect, sa vorbeasca corect, sa nu mai zic de mate, daca ii intrebi cat ii radical din 100 se uita pe tavan si dau din umeri.Nici tabla inmultirii nu o stiu! De info... n-are rost sa mai zic.(si nici mie nu-mi place informatica)

| NuMaContrazice a răspuns (pentru NuMaContrazice):

In clasa a 10!

| WeAreSmart a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Am avut si eu asa problema! clasa noastra s-a destramat si ne-au impartit prin alte clase, eu am nimerit intr-o clasa fara profil cu golani prosti, ma luau peste picior pentru luam note bune doreau sa ma las de invatat ca si ei, apropo am ajuns in clasa asta de prosti de la inceputul anului scolar iar peste 2 saptamani n-am mai rezistat si m-am dus la directoare in cabinet sa-i spun ca vreau in alta clasa si m-a transfreat in clasa de limbi straine unde sunt acum, aici nu zic ca-i super avem si golani si prosti si destepti dar sunt stimat si nimeni nu ma ia peste picior fiindca invat, ba din contra in clasa aceasta cine invata mai bine acela e "seful" adica e stimat. Si n-a trebuit sa astept sa treaca semestrul, am fost trimis is clasa aceasta imdeiat dupa ce
i-am spus directoarei.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru WeAreSmart):

Mersi mult de sfat, maine o sa vorbesc cu unul dintre profesorii cu care sunt "prieten" si el ma v-a sfatui cum si ce trebuie sa fac si o sa ma ajute sa scap din iadu asta! Maine pun pariu ca ma bat cu cineva, sau cu mai multi.
Trebuie sa vina si parintii la scoala? Sau ma duc eu la doamna director si ii spun sa ma transfere si ei vin sa semneze numai?

| WeAreSmart a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Da parintii vin doar sa semneze

| WeAreSmart a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Nu numai decat parintii poate veni si o ruda

| NuMaContrazice a răspuns (pentru WeAreSmart):

Ms mult, din pacate am dat deja funda..iti dau vot.