| Albertuzu04 a întrebat:

Anul acesta am dat evaluare nationala de clasa a 8-a si am intrat la profilul de stiinte ale naturii.Intrebarea mea este, pot sa intru la academia de politie de la acest profil? Nu prea mi-as dori sa ma transfer la filologie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza pe ce profil esti la liceu, poti sa dai oriunde. Mai greu e cu admiterea la facultate pentru ca iti trebuie engleza, istorie, gramatica si performante sportive. Filologia intr-adevar te-ar fi ajutat intr-o oarecare masura pentru ca ai fi facut romana, istorie si engleza mai mult cred, dar poti aplica oricum la ce facultate doresti.