| Feitan a întrebat:

as dori si eu niste site-uri de pe care sa imi perfectionez engleza (nu pentru incepatori ).

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Perfecționarea o faci cu-n profesor, de capu tău n-o să reusești decât la un nivel mediu

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Adry05):

Vezi sa nu, Feitan, poti folosi aplicati duolingo, pe langa asta poti rupe youtubeul, sunt miliarde de ore de continut in engleza, gaseste ceva ce iti place, si ascultand poti invata, oricum esti in carantina pana dupa paste.

| Adry05 a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Dacă voi credeți că duolingo vă ajută la nivel mai mare de câteva cuvinte... să zic doar că visați frumos. Dea, Youtube ar fi o oarecare variantă mai bună dar trebuie să știi și ce să selectezi de acolo.

| Feitan explică (pentru Adry05):

Pai cam asta a fost scopul intrebarii, poate sunt oameni pe aici care au invatat engleza de pe internet si poate sa imi recomande niste site-uri utile, ca sunt multe cu "INVATA ENGLEZA IN NUMAI 2 SAPTAMANI" si cand intrii dai de "My name is" si alte expresi next level laughing

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Feitan):

Nu ai nevoie de profesor ca sa inveti engleza, e olimba foarte usoara, si oricum, acum cu coronavirus ce profesor te primeste. De cand suntem in izolare eu am folosit duolingo sa invat spaniola, sa spunem doar ca am cam priceput chestii de baza.

| supadeceapa a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Engleză cu Duolingo înveți de cel mult un A2. laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îți recomand manualul ''Advance Language Practice with key'' de Michael Vince, cred că o au pe site la UBB, că din asta se dădea admitere la Litere. Are teorie, are exerciții, are barem, dacă îl înveți pe ăsta, stai binișor.

Și am descoperit-o recent pe tipa asta, încă nu m-am uitat serios pe canalul ei, dar pare ok.
https://www.youtube.com/channel/UC1c6wnh4YnQoXYCn3hIY4Pw