| Chatalyna a întrebat:

as vrea ca cineva sa ma ajute)) am proiect la matematica. si nustiu ce tema sa aleg. daca cineva are ceva idei. poate si siteuri... va rog multt! pentru clasa 9. merci anticipat ) dar subliniez. e urgent big grin

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Buna Chatalyna. Si eu sunt tot a9-a.
Presupun ca e pentru marire de medie nu?

Ca sa ajung la media maxima, noua ni s-a dat sa lucram cat mai mult dintr-o culegere, pana Martisad.DIn fericire, a fost usoara (pentru mine), nu vreau sa ma laud.

So, de ce nu ai alege despre Multimea numerelor reale, naturale, intregi si rationale?big grin
Sau, despre functiile de gradul 1 si 2( pe care o sa le studiem pe semestrul 2), sau mai frumos, despre ecuatii si inecuatii de gradul 2, in special relatiile lui Viete.
Poti de-asemenea sa alegi si inductia matematica, pentru ca aici mai mult este de povestit.happy
Succes, sanatate si o seara buna!

| ριтιqaaa a răspuns (pentru CryChristiAN):

Simplu! Deci alegeti sa faci un proiect despre Isaac Newton un matematician englez iei detalii despre el penet si tragi la imprimanta o poza cu el

1 răspuns: