| Petrisor_Cosmin_1993 a întrebat:

As vrea sa stiu la ce facultati bune se poate intra cu media 6, sau 6 si de la Bac la taxa! De specificat, in Bucuresti, si daca sunt insotite de examen de admitere sau nu, m-ar interesa in mod special sa stiu daca la Hyperion sau Politehnica sunt sanse, si daca da la ce facultati din cadrul acestor doua universitati.
Multumesc si ofer funda celui mai explicit raspuns!

2 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Eu sunt la Politehnica la facultatea S.I.M cand m am dus sa ma inscriu nu a contat media de la bac ci mediile de la economie matematica si ce am m-ai facut eu prin liceu, sunt pe partea de materiale mai sunt si alte profile gen : mediu, economie, medicina....cu siguranta intrii nu platesti taxa pentru ca vei intra la fara taxa fara probleme sunt foarte multe locuri si o sa ai si loc de camin asigurat pe primul an restul anilor vor depinde de tine.Si inca un lucru te inscrii pe baza de dosar nu este nevoie de examen.

| rmd90 a răspuns:

Pentru admiterea la UPB este bine sa lucrezi de pe culegerile acestea: www.culegeriadmitere.ro