| CMGeorge98 a întrebat:

Poti sa iti depui dosarul si sa dai examenul de admitere (la politehnica ) la doua facultati din cadrul aceleeasi universitati?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poti!
Te duci si depui la una si in caz ca nu intri ai dreptul sa mai pui alte optiuni ca sa fii redistribuit.
Nu te lasa sa mergi cu 2 dosare la 2 facultati pentru ca ramai in baza lor de date.

| ziftode a răspuns:

Din cate stiu eu examenul de admitere in facultate la Poli se da in aceeasi zi la toate facultatile, deci nu ai cum FIZIC sa intrii la amandoua (decat daca ai lantisorul lui Hermione din Harry Potter 3 si te intorci in timp big grin )

| MagicOneT a răspuns:

Iti selectezi facultatea de baza si dupa se fac optiunile pentru redistribuire, poti pune toate facultatile din cadrul politehnicii.

Examenul il dai la facultatea de baza.

| crud a răspuns:

Da, poti depune dosarul la doua facultati. Ai grija la data examenului, sa nu fie in aceeasi zi.