| Adrian_Filip_2001 a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa stiu. Vreau sa ma transfer la un liceu(sunt la profesionala acum) si acolo am nevoie de intensiv engleza, as putea face ceva sa il dau?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune ce clasa termini la profesionala si o sa-ti dau un raspuns concret, oricum transferul se poate face numai in vacanta de vara.

| Adrian_Filip_2001 explică (pentru Ioandelasal):

Eu acum termin clasa a IX a.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Adrian_Filip_2001):

Daca termini doar cl. a IX-a la profesionala atunci vei fi transferat doar in cl. a IX-a de liceu si examenul de limba va trebui sa-l dai impreuna cu cei care termina acum cl. a VIII-a, asa ca intereseaza-te la liceul unde vrei sa te transferi, pentru a afla cand se sustine acest examen.