| alexionut45 a întrebat:

ce salariu are un profesor de sport la scoala generala, la liceu sau la universitate? Dau funda!

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Pai la generala si liceu nu cred ca trece de 7-800lei lunar, la universitate cred ca 1500lei.

Răspuns utilizator avertizat
| mariss a răspuns:

700-2000 lei depinde de liceu sau scoala dar garantez ca gasesti minim cu 900 lei! plsssssssssss funda

| AdrianBboy a răspuns:

"Salariul de bază lunar al unui profesor cu gradul didactic I, studii superioare şi o vechime cuprinsă între 6-10 ani din sistemul preuniversitar va creşte de la 1.416 lei la 1.599 lei, în septembrie 2009, iar un debutant cu studii superioare va fi plătit începând cu viitorul an şcolar cu 1.399 lei, faţă de 1.134 lei în prezent."