| Darius2019 a întrebat:

ce studii trebuie sa am si ce nota la bac pentru a intra la facultatea de informatica, nu conteaza din ce judet big grin

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea nu iti cere anume studii, doar diploma de bac. Pentru tine ar fi mai usor sa termini un profil mate-info.

Media difera de la an la an de la facultate la facultate... e irelevanta intrebarea ta legata de nota

| Darius2019 explică (pentru suntserios):

Eu termin turism si alimentatie public sad profa de engleza, o profesoara cu experienta mi-a zis ca nu conteaza ce profil, ci doar sa trec bacul cu minim 7

| suntserios a răspuns (pentru Darius2019):

Ce treaba are profa de engleza cu informatica?
daca la profilul ala nu ai facut matematica M1 si informtica o sa fie extrem de greu la facultate sa tii pasul si sa iei examenele la mate.

Iar cu minim 7 la bac ai sanse slabe rau de tot sa prinzi un loc la buget

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Trebuie doar să promovezi BAC-ul şi apoi să dai examen la facultate!
Modalitatea de admitere şi mediile DIFERĂ de la an la an şi de la facultate la facultate!

Vezi, spre exemplu, mediile de la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Toate cele bune.

| Lavii007 a răspuns:

Nota la bac cam peste 8. La care facultati stiu eu se da si admitere din mate sau info

| Band12Nikki a răspuns:

Sunt o multime de facultati. Depinde la care ai vrea sa intri. Oricum trebuie sa ai o nota mare la bac. Ca sa si il treci. Si apoi ingrijoreazate de facultate. In orice caz cauta pe net.

| lunguabel a răspuns:

Daca ai la examene peste 6 la amandoua 100% ca intri la o facultate de info, dar aa sti ca cu cat ai notele mai mari in examene cu atat ai sanse mai mari sa intri la o facultate din zona, sau cea dorita.
Iti urez bafta la vara, in caz ca dai bacu?