| anonim_4396 a întrebat:

ce trebuie sa invat pentru Examenu la matematica de pe clasa a 8 a, va rog nu cu raspunsuri de genu : TOT CE AI INVATAT PANA ACUM, TOT CE AI FACUT PANA ACUM

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Am cautat si am gasit nici nu trebuie sa ai cunostinte in clasa 9, 10 este pe internet ce s-a dat.https://www.edupedu.ro/......-a-viii-a/

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la matematica nu poti invata lectiile pe sarite, ca la romana sau alte obiecte, ca se dau exercitii si probleme care pot avea operatii invatate, tocmai in acele lectii pe care tu vrei sa le ocolesti.
Ca-ti place ori nu, pune mana si invata toata materia, ca sa nu-ti pice la examen, ceva functii sau teoreme, pe care trebuie sa le aplici si nu ai habar de ele.
Matematica se invatat cu pixul in mana, rezolvand zilnic zeci si sute de exercitii si probleme, aplicand toate functiile invatate pana atunci.

PS Vezi ca aroganta si prostia s-ar putea sa te doara in viata, mai ales cand ceri ajutor si uiti sa ai bun simt si respect!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu ai cunostinte din clasa 9 sau 10 care stiu din ce au dat examen in clasa 8? ai putea sti cam la ce sa te astepti.

| Yuoia a răspuns:

NU, nu tot ce ai invatat pana acum, pentru ca e clar ca nu ai invatat nimic, dupa cum pui intrebarea.
Trebuie sa inveti tot ce s-a predat pana acum. E matematica, nu un obiect unde nu conteaza daca sari o lectie.

| DorofteiLuptatorul a răspuns (pentru Yuoia):

Esti prost?

| Yuoia a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Eu, nu, ca stiu matematica. Tu insa, nu stii. Concluzia?

| DorofteiLuptatorul a răspuns (pentru Yuoia):

Stii matematica, da nu stii lb romana, pui virgula cum pui mana pe ****

| Yuoia a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Daca tu pui mana pe **** in loc sa pui mana pe carte, ti se pare ca eu nu stiu sa folosesc virgula. Daca esti analfabet, taci baiete! Ascunde-te sa nu te mai stie nimeni.

| Andra9pk a răspuns:

In general,din cate stiu si imi aduc aminte si eu, ecuatiile sau inecuatiile sunt nelipsite,o problema de geometrie sigur este, in care o sa folosesti teoremele invatate, sau functii trigonometrice(tabelul neaparat sa il stii), exercitii cu radicali/puteri, exercitii cu fractii, cu functii cel mai probabil sa pice. in mare parte trebuie sa inveti aproape toate capitolele..fiindca nu stii ce iti pica, daca inveti pe sarite poate iti pica fix ce nu inveti/recapitulezi.