| Popovici_Narcis_1987 a întrebat:

Salut TPU,

Credeti ca anul acesta va scadea media de admitere la liceu?
La examen au fost subiecte destul de grele.
Cat de mult ar putea sa scada mediile?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Dupa parerea mea, 1 punct, hai maxim, MAXIM 1, 50-2. Dar nu mai mult.

| Extraterestru2 a răspuns:

Depinde si de judet. In judetul din care sunt, Sibiu, preconizez o scadere de 0, 30 hai maxim 0, 40 sutimi. Depinde si de judet, dar sa scada cu mai mult de 1 punct e imposibil indiferent de liceu/judet.
Daca te afli la maxim 0, 50 sutimi de liceul la care vrei sa mergi, nu iti fa sperante foarte mari, dar totusi exista cateva sanse.

| MariaDenisa11 a răspuns:

Eu cred că o să scadă în jur de 20-maxim 30 de sutimi. Depinde și de liceu. daca este un liceu de elita, nu o să scadă de la 9.90 la 9.30