| CyberEye a întrebat:

Deci, sunt in clasa a 9-a si am facut multe absente si am prins catalogul la ora de sport când nu era profu si am încercuit absentele...problema este ca trebuia incercuita doar ziua nu si luna...eu am încercuit si luna, ce ar trebui sa fac/sa scap dacă observa diriga? )

Răspuns Câştigător
| jolidon12 a răspuns:

Daca esti prins/a risti sa fi exmatriculat/a. Nu era mai usor sa dai fuga la medic sa iti faca o scutire pentru acele absente? Sau chiar sa le spui parintilor...

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Diriga oricum se prinde.In primul rand ca doar ea iti poate motiva absentele, apoi orice motivare trebuie insotita de o dovada ( gen scutire, adeverinta medicala)

| zHeArTz a răspuns:

Te faci ca nu ai habar despre ce vorbeste happy (foarte convingator).

| CyberEye explică (pentru zHeArTz):

Cred ca așa este cel mai bine laughing, oricum o sa mai motivez oh go on