| AndreiPara1998 a întrebat:

Salut, TPU!
Eu anul asta intru la liceu, si as vrea sa intru intr-o clasa de intensiv engleza. Inteleg ca trebuie sa fac cerere, dar pe ce criterii se va decide daca intru sau nu? Ma ajuta daca am trecut examenul bilingv?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Si eu intru acum la liceu, si tot la intensiv engleza am dat. Deci, in primul rand se ia dupa media de admitere, la fel ca toti ceilalti, si examenul de bilingv se foloseste doar pentru a decide ordinea la cei cu medii identice. Deci conteaza media de admitere la fel ca la ceilalti, si examenul de bilingv este doar pentru baraj big grin Sper ca ti-am fost de folos :* Succes sa intri unde iti doresti. smug

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

A, normal ca te ajuta foarte mult sa intri in clasa cu intensiv daca ai trecut examenul bilingv.