| Stephenye a întrebat:

La liceu daca vreau sa intru la intensiv engleza imi trebuie examenul de bilingv?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu îţi trebuie.
Numai la profilul Bilingv trebuie să ai examenul luat.
La Intensiv nu ai nevoie de el.
Diferenţa este că la Bilingv faci şase ore pe săptămână iar la Intensiv faci numai trei.
Succes!

| deeadeea111 a răspuns:

Daca profilul era biling iti trebuia examenul dar asa nu iti trebuie

| stlucian a răspuns:

CLAR! Si trebuie sa-l si treci!
Bafta thumbs up

| Cliche a răspuns:

Nu ma prea pricep, dar am intrebat-o pe diriginta ca era pe brosura intensiv engleza si mi-a spus ca pentru a intra trebuie sa dai examen si orele se fac in engleza. Nu stiu, poate eu gresesc asa ca cel mai bine ar fi sa intrebi un profesor.

| Stephenye explică (pentru Cliche):

Si eu am intrebat-o pe diriga si a zis ca imi trebuie examenul, dar eu m-am mai interesat si am inteles ca nu imi trebuie.si apropo, la bilingv se fac ore in engleza