| Seether_Rocker_1997 a întrebat:

Eu vreau sa ma transfer la alt liceu si sa vorbi despre mine la consiuliu profesioral ca sanu imi dea voie sa plec, adica sa nu imi dea dosarul meu, ca suntem 16 elevi in clasa.ce sa fac atunci? Sta pe langa mine o feneie care lucreaza la inspectorat, sa ii cer ajutorul?

Răspuns Câştigător
| Deauca a răspuns:

Du-te cu parintii la scoala sau daca ai facut-o deja cere-i doamnei respective ajutorul pentru ca nu e corect sa te oblige cineva sa inveti intr-un loc anume doar pentru ca nu sunt ocupate locurile. succes!

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Este dreptul tau sa plece. Nu te poate opri nimeni. Cred ca pot functiona clasele si asa.Numarul minim de elevi este de 15.Baza legala –art.63 din Legea nr. 1 /2011 modificată prin OUG Nr.117/23.12.2013, care stabilește numărul maxim si minim de elevi într-o clasă, minim 12 elevi la gimnaziu 15 elevi la liceu, maxim 30 de elevi la gimnaziu și la liceu, numărul mediu la gimnaziu și liceu 25 de elevi.Deci nu este o problema.Fa cerere pentru acte si vezi daca transferul se face in prima saptamana din semstru.