| Seether_Rocker_1997 a întrebat:

Deci eu vreau sa ma transfer, si la liceul respectiv m-a acceptat cererea si trebuie sa iau dosarul de la liceul care vreau sa plec, daca nu vrea sa mi-l dea ce trebuie sa fac? Am o cunistinta care lucreaza la inspectorat sa ii cer ajutorul?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Nu,nu esti obligat.Dar este posibil sa nu-ti dea, tocmai din cauza indicatiilor de la inspectorat.Se spune ca mediile sa se incheie pe semestrul al II-lea, pe semestrul I doar unde se poate.Vezi daca nu cumva se poate face transferul mei tarziu.Mergi si intreseaza-te la inspectorat.

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este situatia ciudata semestrul acesta, situatia cu mediile neincheiate. Poti sa intrebi cunostinta de la inspectorat cum sa procedezi. Daca este vorba despre mediile neincheiate liceul de unde vrei sa pleci nu are nicio vina. Poate ti se dau actele in prima saptamana de scoala.Intreaba la inspectorat.

| Seether_Rocker_1997 explică (pentru ElenaSA):

Medile sunt incheiate dar suntem cam putini in clasa, suntem 16 elevi. Sunt obligat sa raman acolo?' Mia nu mi-a placut de la inceput clasa de constructii...

| Seether_Rocker_1997 explică (pentru ElenaSA):

Medile sunt incheiate toate!

| ElenaSA a răspuns (pentru Seether_Rocker_1997):

Nu,nu esti obligat.Dar este posibil sa nu-ti dea, tocmai din cauza indicatiilor de la inspectorat.Se spune ca mediile sa se incheie pe semestrul al II-lea, pe semestrul I doar unde se poate.Vezi daca nu cumva se poate face transferul mei tarziu.Mergi si intreseaza-te la inspectorat.

| packman a răspuns:

Refuzul predarii carti de elev este o infractiune, sigur ti-o vor da... nu iti face griji, cel mai posibil trimite tutorele /parintele tau sa o ridice...(cartea )

| Seether_Rocker_1997 explică:

Pai medile sunt incheieate toate, dar chestia e ca suntem cam putini in clasa, suntem 16 elevi..si vreau sa ma transfer ca nu mi-a placut acolo de la inceput...