| Necunoscut_Necunoscut_1990 a întrebat:

Imi puteti spune care este diferenta dintre o scoala din România, si o scoala din Germania

Răspuns Câştigător
| Rachetul a răspuns:

Sa fim seriosi.totul difera :profesorii, modul de gandire, acolo te specializeaza pe un anumit domeniu si ti asigura si locul de munca.este imposibil ca Romania sa ajunga la nivelul predarii din liceele germane, engleze, franceze.

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Pai in Romania se TOCESTE multi si degeaba iar in alte tari se invata la liceu ce se invata la noi in clasele din generala...deci care e diferenta?

| Bidi_Stefan_1992 a răspuns:

Diferentele sunt gandirea profesorilor si a elevilor, curatenia care se mentine Dumnezeieste, strictetea profesorilor nemti si plusul de cultura fata de romani... toata treaba e ca romanii nostri au mai mult stil, sunt mai frumosi si mai bine imbracati, insa fata de nemti, romanii sunt niste pier de vara. happy