| EDLKGB a întrebat:

Cine a fost in Germania in constructii imi puteti spune cum este, este mai greu ca in Romania sau mai usor? Vreau sa plec ca ajutor in constructii!

1 răspuns:
| Xpressurself a răspuns:

Este putin mai usor din punct de vedere emotional, adica nemtii sumt mai organizati din multe puncte de vedere si nu iti vei irosi pretioase rezerve de energie din cauza nervilor. insa va trebui sa cantaresti bine si sa intelegi ca si acolo trebuie sa muncesti, si ei sunt oameni si fac greseli, esti departe de casa si posibil singur printre necunoscuti, binenteles plata e mai buna, insa hrana si chiria le platesti la preturile de acolo, la fel transportul. intr-adevar acolo iti mai raman bani de pus deoparte la sfarsit de luna. nu uita insa ca Germania este intr-un "razboi" de putere cu Anglia si in acest an a avut cea mai slaba crestere economica din europa asa ca iti recomant sa mergi la sigur