| XxAlexandruxX a întrebat:

In primul rand vreau sa va spun ca si eu sunt in clasa a 8-a si am emotii pentru examenul de maine ca si restul si vreau sa va urez succes! Acum as vrea sa imi spuneti ce credeti ca o sa ne dea la partea de compunere,opera lirica, fabula?

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Caracterizare

| anonim_4396 a răspuns (pentru fluturas):

Fluturas da-ti peste gura cum sa ne dea caracterizare?!?!

| NykuMjFan a răspuns:

Si eu dau examen de admitere maine si din cate am inteles la scoala de la profa, se bazeaza pe genul liric, si da, si pe fabula...
La subiectele din anii anteriori, era la subiectul 1 la compunere sa demonstrezi ca textul apartine genului liric, iar la subiectul 2 e mai ciudat, era sa caracterizezi un personaj dintr-o opera studiata la scoala.
Foarte ciudat, insa succes tuturor, si mie happy

| BrokenAngel a răspuns:

Nimeni nu are de unde sa stie ce ne va da. Si eu sustin maine examenul, si sper sa fie bine. Cat despre emotii, momentan nu am. Iti urez si eu succes la examen! :**

| EFE21 a răspuns:

Cred ca ne va da pastelul, pentru ca s-a dat din 2 in 2 ani... in 2010 s-a dat poezie, anul trecut s-a dat text epic, basmul, acum sa speram ca o sa fie usor big hug Bafta, si nu uita! Crede in D-zeu si vei reusiiwinking

| VaIentTin a răspuns:

Rezumaatttt vreau rezumatttlaughing dar nu prea cred... in fine eu cred ca o sa ne dea caracterizare...

| MasterFIFA a răspuns:

Www.subiecte2012.edu.ro dai la arhiva--> dreapta si ai din 2007-2011 subiecte la romana cat si la matematica, te poti inspira. nu avem de unde sa stim ce ne va da. si eu sunt clasa a viiia si incerca sa rezolv examenle pe care sau in anii trecuti. Eu cred ca ne va da schita. Dar e bine sa le stii pe toate.

| Darius_Pomirla_1995 a răspuns:

Eu cred ca se va da caracterizare pentru ca si la sesiunea speciala pentru olimpici acum 2 saptamani tot caracterizare s-a dat!