| anonim_4396 a întrebat:

întrebare pentru cei care au susținut azi proba scrisă la limba și literatura română. Cum vi s-au părut subiectele? ați știut?

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Am prieteni care au dat azi si chiar au iesit increzatori. Subiectele au fost accesibile.

| Crash94 a răspuns:

Au fost într-adevăr accesibile subiectele, doar că ne aşteptam la ceva mult mai greu, iar unii dintre noi au clacat la ceva ce pentru ceilalţi pare uşor. Bacovia, la uman, spre exemplu, ţi se pare floare-la-ureche, dar când eşti pus în faţa foii de examen şi îţi vin n comentarii în minte şi încerci să te gândeşti doar la subiectul respectiv, situaţia se complică într-o oarecare măsură.
Oricum, sperăm să fie note mai mari ca anul trecut.

| MissPurple a răspuns (pentru Crash94):

Da, ai dreptate.Eu am fost la real și când am văzut cele trei poezii una la alegere un pic am clacat, am scris totuși ceva dar sper să fie o notă cât de cât mulțumitoare. În orice caz nu mă așteptam să pice poezie sad