| Arhix a întrebat:

Salut TPU,

La profilul Stiinte ale naturii pe clasele a 11 si a 12 a sunt doar 3 ore de mate/romana pe sapt?

Imi poate spune cineva care stie ce modificari o sa mai fie fata de clasa a 9 a?

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Depinde de opționalele pe care le alegeți voi; aveți 4 la dispoziție(sper că nu m-a lăsat memoria, să mă corecteze cineva dacă am greșit). Având în vedere că sunteți la științe, bănuiesc că veți alege biologie, chimie, română, matematică(poate fizică în loc de chimie), whatever; ideea e că datorită opționalelor, la materiile alese veți avea cu o oră în plus față de anii anteriori.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Programa de clasa 11 stiintele naturii prevede 26 ore pe saptamana (mult mai putine ca in clasa 9) dintre care vei avea 3 ore de romana 2 ore chimie 3 ore fizica 2 ore biologie si 4 ore matematica + restul orelor mai putin importante

| Arhix explică (pentru MrkiddyKid1):

Si numarul orelor de educatie fizica creste? Mi se pare putin 1 ora pe saptamana