| FlorinAlexTUD a întrebat:

Salut TPU,luni am examen la Limba si Literatura Romana imi puteti spune mai exact ce ar putea sa pice la B de la subiectul I? Am auzit de gen dramatic,balada, romanul chiar si doina dar ceva mai concret? Din ce ati auzit care ar putea sa pice? Multumesc

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Genul dramatic, genul epic, genul liric, specii literare (comedia, schita, nuvela, romanul, balada, fabula, basmul, pastelul, doina), explicatia titlului unei opere literare, exprimarea opiniei etc.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt doar presupuneri, nimic cert. Puteți primi ORICE, de exemplu, o apartenență la gen sau specie. Ori, caracterizare de personaj (nuvelă, comedie) etc